22 listopada – środa – odbiór odpadów wystawkowych

Na terenie nieruchomości zamieszkanych Gmina Swarzędz realizuje bezpłatny odbiór Odpadów wystawkowych do których zaliczamy: meble i inne odpady wielkogabarytowe; opony z pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych. Odbiór będzie się odbywał w dniu oznaczonym w harmonogramie – dla Paczkowa to 22 listopada 2023 r. Prosimy o wystawienie Odpadów wystawkowych w dniu odbioru do godziny 6:00, przed teren swojej nieruchomości do krawędzi jezdni. Nie dotyczy to przypadków, gdy Odpady wystawkowe gromadzone są w miejscach ogólnie dostępnych, gwarantujących dojazd pojazdu odbierającego odpady komunalne.

UWAGA! ul. Folwarczna: W związku z aktualną przebudową ul. Folwarcznej na zapytanie do Wydziału Obsługi Gospodarki Odpadami otrzymaliśmy odpowiedź:

„Ze względu na brak możliwości przejazdu ul. Folwarczną, jako Wykonawca, zwracamy się z uprzejmą prośbą o udostępnienie odpadów wystawkowych do miejsca, do którego możliwy jest bezpośredni dojazd śmieciarką. Odpady wystawkowe udostępniane są luzem, dlatego ciężko będzie brygadom przenosić odpady gabarytowe długi odcinek ulicy, w związku z powyższym będziemy wdzięczni za współpracę w tym zakresie.”

Najlepiej na końcu i początku ulicy.

Wystawiamy

  • meble i inne odpady wielkogabarytowe: stoły, szafki, szafy, krzesła, komody, meble kuchenne, kanapy, łóżka, tapczany, regały, wózki dziecięce i inwalidzkie, dywany, wykładziny, materace, rowery, zabawki, deski do prasowania, suszarki do ubrań, skrzydła drzwiowe, itp.
  • zużyty sprzęt pochodzący z gospodarstw domowych: wielkogabarytowy sprzęt gospodarstwa domowego, np. pralki, zmywarki, kuchenki, suszarki do ubrań, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory elektryczne, urządzenia klimatyzacyjne oraz małogabarytowy sprzęt gospodarstwa domowego, np. odkurzacze, tostery, żelazka, frytkownice, urządzenia do pielęgnacji włosów i ciała, wagi, laptopy, notebooki, myszki, komputery, telefony, radia, telewizory, kamery wideo, sprzęt hi-fi, płyty CD/DVD itd.
  • zużyte opony: rowerowe, motocyklowe i samochodowe z pojazdów o masie całkowitej do 3,5 t.

NIE wystawiamy!!!

  • części samochodowych (zderzaków, kanap samochodowych, drzwi, reflektorów itp.)
  • gruzu, odpadów budowlanych i rozbiórkowych, w tym stolarki okiennej, ościeżnic drzwiowych, części instalacji w postaci np. rur, paneli podłogowych i ściennych, papy, itp.
  • farb i rozpuszczalników oraz opakowań po nich oraz innych odpadów niebezpiecznych
  • baterii i akumulatorów
  • innych odpadów podlegających selektywnej zbiórce

PSZOK, gdy nie zdążymy wystawić odpadów

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych to miejsce, w którym mieszkańcy w ramach wnoszonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, niezależnie od harmonogramu ich wywozu, mogą bezpłatnie oddać zalegające odpady. Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych dla mieszkańców gminy Swarzędz znajduje się na terenie składowiska odpadów komunalnych w Rabowicach przy ul. Świerkowej 17.

Godziny funkcjonowania PSZOK:
pn.-pt. 9:00 – 17:00
sob. 9:00 – 14:00

Dane kontaktowe:
tel. 61 817 34 21
tel. kom. 695 980 352

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem określającym szczegółowe zasady funkcjonowania PSZOK: www.swarzedz.pl/pszok