Pierwszy turnus półkolonii letnich w Paczkowie za nami – 2023

Mamy za sobą tydzień półkolonii w Paczkowie organizowanego w ramach Funduszu Sołeckiego i Akcji Lato

Od rana każdego dnia na terenie świetlicy odbywały się w formie zabawy zajęcia artystyczne, integracyjne i sportowe. Dzieci wykonywały różnego rodzaju prace plastyczne rozwijające wyobraźnię artystyczną. Codziennie również wyjeżdżaliśmy na  zaplanowane wycieczki.

W pierwszym dniu zorganizowano wyjazd do plac zabaw Maxi Fun do Swarzędza gdzie dzieci bawiły się wyśmienicie. Po przyjeździe na uczestników czekał ulubiony posiłek regeneracyjny przywieziony z McDonalda Happy Meal. 

Następnego dnia zaplanowano wyjazd Swarzędzką Komunikacją Miejską do Poznania do Multikina na wybrany przez siebie film „Biedronka i Czarny Kot” lub „Miss Kraken”

Trzeciego dnia wyjechaliśmy na pływalnię Wodny Raj do Swarzędza. Po przyjeździe dzieci miały zamówioną pizza.

W czwartek dzieci wybrały się do Papugarni „Arka Noego” w Kobylnicy. Obserwacja, karmienie tych pięknych ptaków dało dzieciom dużo radości. W drodze powrotnej dzieci wstąpiły do Euro Hotelu gzie na ich terenie znajduje się mini ZOO. Tam zjadły posiłek regeneracyjny w barze „Proste Smaki”.

W ostatni dzień wybraliśmy się autokarem Parku Rozrywki Deli Park koło Stęszewa. Tam uczestnicy miały mnóstwo atrakcji: postacie z bajek, mini ZOO, place zabaw, różnego rodzaju dmuchańce. Ale najwięcej radości dzieciom dały specjalne atrakcje -wodne zjeżdżalnie i dmuchane baseny.

Serdeczne podziękowania dla naszych Sponsorów, dzięki którym półkolonie były bardziej atrakcyjne. Zafundowali nam przejazd autokarem do Deli Parku, wejściówki do Maxi Funa. Również na drugi turnus.

Wielkie podziękowania za organizację i opiekę w czasie półkolonii dla Pani Doroty Jędrzejak, oraz Paniom Agnieszce Czajkowskiej i Joanny Olejniczak i dla wolontariusza Antka.

Do zobaczenia na drugim turnusie od 31 lipca do 4 sierpnia dla następnych zapisanych dzieci. Program półkolonii taki sam jak w pierwszym turnusie.