Wygraliśmy 2 projekty w Budżecie Obywatelskim na 2022 rok

Piątkowe przedpołudnie 3 września 2021 roku okazało się bardzo szczęśliwe dla mieszkańców Paczkowa i Sokolnik Gwiazdowskich. 2 z 3 zgłoszonych przez Sołtysa i Radę Sołecką Paczkowa projektów, zostały głosami mieszkańców zakwalifikowane do realizacji w 2022 roku. Oba projekty zdobyły bardzo dużo głosów:

  • Projekt LOKALNY: Opracowanie dokumentacji  technicznej na budowę ścieżki pieszo – rowerowej z Paczkowa do Sokolnik Gwiazdowskich wraz z oświetleniem – 790 głosów
  • Projekt DODATKOWY: Opracowanie dokumentacji technicznej na budowę pieszo-jezdni w ul. Groszkowej położonej w Paczkowie – 748 głosów

W tegorocznym głosowaniu, które odbyło się w dniach od 16 lipca do 31 sierpnia 2021 r. w systemie on-line udział wzięło 5217 osób. Łącznie oddano 13372 głosy na 5 projektów głównych, 10 projektów lokalnych i 7 projektów dodatkowych.

Zaznaczyć należy, że w tegoroczny Budżet Obywatelski jest szczególny bo pierwszy raz zgłosiliśmy aż 3 projekty (1 nie przeszedł formalności), a 2 z nich wygrały. Konkurencja jest ogromna, bo m.in. mieszkańcy Swarzędza tworzą dużą konkurencję jak i mieszkańcy Zalasewa, które zgłosiło 3 projekty, a żaden nie zdobył wymaganej większości.

W promocję projektów włożyliśmy dużo pracy: wydrukowaliśmy ulotki, plakaty i banery informacyjne, organizowaliśmy mobilne punkty do głosowania (podczas Kina Letniego, w czasie Kursu Komputerowego odbywającego się w Świetlicy Wiejskiej, a także w Centrum Handlowym ETC), a przede wszystkim spotykaliśmy się bezpośrednio z Wami aby zebrać głosy.

Dziękujemy Wam Mieszkańcy za wspólną pracę i każdy głos 🙂

Sołtys i Rada Sołecka Paczkowa