Utrudnienia w ruchu 25.09.2016r

mapa_21km_

25 września 2016 r. w godz. 10:00 d 13.00 odbywać się będzie na terenie gminy Półmaraton Szpot Swarzędz.

Trasa przebiega m.in. przez Zapłocie i ulicę Sarbinowską w Paczkowie.

Zmiana organizacji ruchu na czas biegu dotyczy ulic:

– gminnych: Nowowiejska, Staniewskiego, Chmielna, Borówkowa, Sarbinowska w Łowęcinie, Łowiecka, Piaski, Kościuszki

– powiatowych: Wrzesińska, Polna, Kórnicka, Średzka (2410P), Łowęcińska (2436P), Zapłocie-Sarbinowska-Długa (2437P), Św. Marcina, Strzelecka (w granicach miasta),

– krajowych: Poznańska (DK 92).

W związku z tymczasowym zamknięciem ulic: Łowęcińskiej, Łowieckiej, Sarbinowskiej (w Łowęcinie), Borówkowej, Długiej, Sarbinowskiej (w Paczkowie) i Zapłocie, wprowadzono tymczasowe objazdy drogami tłuczniowymi i utwardzonymi w Łowęcinie i Sokolnikach Gwiazdowskich.

Na skrzyżowaniu ul. Wrzesińskiej z drogą krajową nr 92 biegacze zostaną wpuszczeni na północną jezdnię ulicy Poznańskiej, a ruch kołowy prowadzony będzie jezdnią południową (ruch dwukierunkowy). Na skrzyżowaniu ulicy Poznańskiej z ul. Zapłocie w Paczkowie biegacze opuszczą jezdnię drogi krajowej i wbiegną w ulicę Zapłocie. Zmiany warunków ruchu na drodze krajowej nastąpią na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej ? Sołeckiej i zjazdem na tereny ETC oraz na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej z ul. Zapłocie w Paczkowie.

Śluzy będą znajdować się na skrzyżowaniach:

– ul. Wrzesińskiej i Cieszkowskiego,

– drogi krajowej nr 92 z ul. Wrzesińską,

– ul. Zapłocie ? Dworskiej ? Kościelonka w Paczkowie,

– ul. Borówkowej i Chmielnej w Sokolnikach Gwiazdowskich.

Skrzyżowania te będą zabezpieczały służby policji, które w porozumieniu z organizatorem umożliwią ewentualny przejazd pojazdów przez skrzyżowanie.

Wszystkie informacje o utrudnieniach znajdziecie Państwo na stronie http://swarzedz.pl/index.php?id=49&no_cache=1&tx_ttnews%5Btt_news%5D=12571&tx_ttnews%5BbackPid%5D=18&cHash=cb7fed6b7bfa06d439811f0c6eb93037