Dzień Dziecka

W dniu 11. czerwca na boisku byłej szkoły przy ulicy Dworskiej odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka. Nasi najmłodsi mieszkańcy mogli pobawić się w dmuchanym zamku i wziąć udział w konkursach prowadzonych przez Myszki Miki i Mini.  Na uczestników wszystkich konkurencji oraz tancerz , dzielnie ćwiczących układy taneczne czekała wata cukrowa i popcorn.

Najpopularniejsze jednak były zwierzątka z balonów, po które ustawiła się regularna kolejka. Po placu przechadzały się więc ogromne ośmiornice, rycerze z kolorowymi mieczami oraz różnokolorowe pieski, kotki, żyrafki i pingwiny.

Dzieci częstowały się łakociami, rozdawanymi przez członków rady sołeckiej z Panią sołtys Małgorzatą Glabas-Gruszka  oraz pysznymi jabłkami, ufundowanymi przez sponsora – Pana Waldemara Prządaka.

Na koniec kolorowa lokomotywa przeniosła się na plac zabaw przy świetlicy wiejskiej, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie placu. Symboliczną wstęgę przecięli Pan Burmistrz Marian Szkudlarek, Pani sołtys Małgorzata Glabas-Gruszka, przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Barbara Czachura, dyrektor szkoły Pani Małgorzata Szomek oraz oczywiście dzieci – główni użytkownicy tego miejsca.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za tę kolorową zabawę.