Luxtorpeda – koncert 14.06.2013r

Zapraszamy na koncert zespołu LUXTORPEDA, który odbędzie się 14 czerwca 2013 r. na Scenie Plenerowej przy Pływalni Wodny Raj w Swarzędzu. Start godz. 19:00, koncert Luxtorpedy  godz. 21:00.

Wstęp za okazaniem „Cegiełki” o wartości 25 zł.

Cegiełki do nabycia w siedzibie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski – Swarzędz, os. Kościuszkowców 13, oraz w Ośrodku Kultury w Swarzędzu.

Jest również możliwość zakupu cegiełki przelewem na konto bankowe Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski nr53 1020 4027 0000 1502 0358 4836

Dochód z cegiełek przekazany zostanie na rzecz Swarzędzkiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka.

Więcej informacji: tel 61 651 52 86, www.spdst.org.pl, spdst@wp.pl, www.ok.swarzedz.pl, osrodekkultury@swarzedz.pl, Tel: 61 651 02 19.

Liczba miejsc ograniczona.

lx

Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z *formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.
Debiutancki album zatytułowany LUXTORPEDA ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Zarówno *w warstwie tekstowej, jak i w muzycznej Litza i spółka są absolutnie bezkompromisowi. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów „Niezalogowany”, „Autystyczny” i „Za wolność”.
Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór „Autystyczny” wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. W wielu rankingach i *podsumowaniach muzycznych 2011 roku LUXTORPEDA uplasowała się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pism „Metal Hammer” i „Teraz Rock”, gdzie została uznana za najlepszy zespół roku. LUXTORPEDA otrzymała również 4 nominacje do nagrody „Fryderyk” za 2011r., otrzymując statuetkę w kategorii Najlepsza Płyta Rockowa.
9 maja 2012r. ukazała się druga płyta LUXTORPEDY zatytułowana „Robaki”, szybko zdobywając tak samo jak pierwsza status „złotej płyty”. Drugi krążek promują teledyski do utworów „Hymn” i „Wilki dwa”, ten drugi zagościł na liście Trójki PR, 6 tygodni z rzędu zajmując pierwszą pozycję.
Rok 2012 przyniósł Luxtorpedzie występy na największych festiwalach w Polsce, u boku takich wykonawców jak Slayer, Metallica czy Machine Head, zespół otrzymał również „złotego bączka”- nagrodę publiczności największego z festiwali ? Przystanku Woodstock.
Jesienią planowana jest trasa koncertowa promująca płytę „Robaki”, podczas której będzie można zobaczyć i usłyszeć jak cała płyta brzmi na koncertach, czyli w najlepszej odsłonie Luxtorpedy.

Skład :
Tomasz „Krzyżyk” Krzyżaniak – perkusja, głos
Krzysztof „Kmieta” Kmiecik – gitara basowa, głos
Przemysław „Hans” Frencel – głos
Robert „Litza” Friedrich – głos, gitara
Robert „Drężmak” Drężek – gitara, głos

Oficjalna strona zespołu
luxtorpeda.net