Spotkania Opłatkowe i Mikołajki 2014

W dniu 19 XII 2014Oplatek_Mikolajki_2015_001r. o godz. 18-stej w świetlicy Zespołu Szkół w Paczkowie odbyło się kolejne Spotkanie Opłatkowe dla Seniorów. Organizatorem spotkania opłatkowego była Rada Sołecka.

Seniorów powitała sołtys Paczkowa Małgorzata Glabas-Gruszka, która złożyła gorące życzenia świąteczne i noworoczne.  Spotkanie prowadzone było przez zespół muzyczny. Uczestnicy zostali poczęstowani kawą, ciastkami, słodyczami i owocami.

Po oficjalnych życzeniach przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem i składaniem sobie nawzajem życzeń.Oplatek_Mikolajki_2015_003

W czasie spotkania odbyły się różne konkursy, polegające na zasadach podobnych do programu ” Śpiewające fortepiany” ( zgadujące kolędy i pastorałki). Miłą niespodzianką był występ solisty „Bogdana” , który przypomniał piosenki z Festiwalu Piosenki Żołnierskiej z Kołobrzegu.

Na koniec była wizyta Gwiazdora, który rozdał słodkie upominki. Zabawa była wyśmienita.


W dniu 20 grudnia 2014r. w holu Zespołu Szkół w Paczkowie odbyły się Mikołajki pt. „I ty możesz zostać pomocnikiem Mikołaja”.

Organizatorami była Rada Sołecka wsi Paczkowo. Dzieci z opiekunami zostali powitani przez Sołtys Małgorzatę Glabas-Gruszkę i pana Radnego Ryszarda Dyzmę.

Oplatek_Mikolajki_2015_002Spotkanie prowadzone  było przez 3 osobowy zespół animatorów Mikołaja Śnieżynkę oraz Elfa. Było śpiewanie, tańce, dzieci brały udział w wielu konkursach sprawnościowych. W nagrodę każde dziecko uczestniczące w konkursie otrzymało upominek i słodycze. W trakcie spotkania dzieci mogły częstować się owocami, cukierkami,ciastkami i napojami.

W oczekiwaniu na przyjście św. Mikołaja dzieci śpiewały piosenki. Mikołaj  przyniósł wszystkim maluchom paczki ze słodyczami, a na koniec mogły zrobić zdjęcie z Mikołajem.

Do zobaczenia za rok.

Relację i zdjęcia można zobaczyć Facebooku i YouTube.

Małgorzata Glabas-Gruszka