Posprzątaj po swoim psie!

Po prostu posprzątaj po swoim psie. Niestety widok psiej kupy na chodnikach czy przy posesjach na paczkowskich ulicach to nie rzadkość. Nie wszyscy ale zdecydowana większość właścicieli czworonogów najzwyczajniej odwraca wzrok od tej nieprzyjemnej sprawy. Odwraca wzrok bo akurat pies robi kupę z dala od jego posesji. Nikt nie widzi, nikt nie patrzy i można iść dalej. Przykre 🙁

Niewiele wysiłku potrzeba i nasza wieś byłaby czystsza, dlatego postanowiliśmy przypomnieć mieszkańcom, że sprzątanie po własnym psie to obowiązek za niewypełnienie, którego grozi mandat w wysokości do 500 zł. Postanowiliśmy własnymi siłami i środkami zorganizować mini kampanie informacyjną pt. „Twój pies. Twoja kupa. Twój problem!”. Na początku zawiesiliśmy 3 banery informacyjne, a w najbliższym czasie zamontowane zostaną kolejne tabliczki informacyjne. Zachęcamy każdego do bezwzględnego sprzątania po swoim pupilu, a także do przyłączenia się do akcji informacyjnej.

Paczkowo to nasza wspólna przestrzeń, zadbajmy o nią!

Aktualizacja: 25 luty 2021 r. Ponad 30 tabliczek zamontowanych w całym sołectwie 🙂 Osoby, które chciałyby zawiesił tabliczkę na swojej posesji zapraszamy po odbiór takowej do sklepu Anula przy ul. Średzkiej.

Dziękuję Tomaszowi Plenzlerowi za pomoc przy montażu tabliczek, a także Pani Sołtys Małgorzacie Glabas-Gruszka za zorganizowanie materiału do produkcji tabliczek i zakup banerów.

Projekt graficzny tabliczek i banerów: Jacek Bura

Materiały do wydrukowania