W Paczkowie powstanie hala o powierzchni 45 100 m kw.

Zgodnie z informacją umieszczoną na stronie Panattoni Development Europe sp. z o.o. w II kwartale 2021 roku rozpocznie się budowa hali na skraju Paczkowa (na wysokości Aris Concept).

Panattoni Park Poznań East Gate będzie składał się z jednej hali o powierzchni 45 100 m kw. Najemcy z różnych branż będą mogli korzystać z elastycznych modułów, które pozwolą na obsługę zarówno procesów magazynowych, jak i produkcyjnych. Obiekt będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Very Good co oznacza, że spełni wysokie wymagania środowiskowe, a jego eksploatacja będzie tańsza. Budynek zostanie wyposażony m.in. w systemy ograniczające zbędne zużycie energii i wody, a dzięki zwiększonej izolacji ścian i dachu przyczyni się do mniejszej emisji CO2. Na terenie parku znajdą się także poszerzone strefy zielone z ławkami, stojakami i wiatami na rowery oraz miejscami do ładowania samochodów elektrycznych.

Z informacji uzyskanych z Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz o czym pisaliśmy tutaj obsługa komunikacyjna ma odbywać się drogą serwisową, bez utrudnień dla dróg lokalnych na terenie sołectwa.

Na zielono zaznaczono położenie wspomnianej hali

Więcej o inwestycji: tutaj