Kiedy otwarcie Dino w Paczkowie? Bankomat?

Zgodnie z tablicą informacyjną (żółta tablica), budowa marketu miała zakończyć się z początkiem września… i tak też się stało. Na chwilę obecną market nie jest zatowarowany i nie ma nigdzie informacji o planowanym otwarciu. W mediach społecznościowych krążą plotki, że otwarcie może nastąpić za 2, 3 miesiące… oczywiście są to tylko plotki.

Pewna informacja jest taka, że Dino Polska S.A. wystąpił o budowę drogi/ul. Kościelonka i przebudowę odcinka 150 m ul. Zapłocie – w ramach Inwestycji celu publicznego – szczegóły UMiG Swarzędz na Zebraniu Wiejskim za pośrednictwem Radnego Ryszarda Dyzmy poinformował, że zostanie wybudowana ul. Kościelonka (do granicy działki DINO, ok 80m), przebudowa ul. Zapłocie na odcinku 150 metrów – budowa chodnika po zachodniej stronie ul. Zapłocie, budowa zatoki autobusowej i sieci.

W artykule: „Kiedy powstanie Dino?” wspomnieliśmy także o skierowanym wniosku o uzupełnienia oświetlenia ulicznego na odcinku od ul. Zimowa do ul. Kościelonka.

Zatem musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na zakończenie budowy/przebudowy ul. Kościelonka i Zapłocie – stan na 4.09.2020 r. Powiat Poznański jeszcze nie wydał pozwolenia na budowę – szczegóły

Podczas Zebrania Wiejskiego w związku z pracami wokół marketu Dino otrzymaliśmy odpowiedzi na wcześniej zadane pytania (cyt. Radny Ryszard Dyzma):

  • Czy w związku z przebudową ul. Zapłacie przy markecie Dino UMiG wystąpił do wnioskodawcy o usprawniania w ruchu na czas przebudowy? Już niedługo wrzesień, a w tym miejscu jest duży ruch do i ze szkoły i przedszkola.
    odp. Ewentualne uzgodnienia i opinie mogą mieć miejsce na etapie zatwierdzania projektu tymczasowego projektu ruchu na czas budowy, którego złożenie jest obowiązkiem wnioskodawcy. Ulica Zapłocie jest drogą powiatową więc projekt zatwierdza Zarząd Dróg Powiatowych.
  • Czy planowane są jakieś usprawnienia na skrzyżowaniu ul. Zapłocie, Sarbinowska, Dworska, Kościeliska, w tym miejscu jest słaba widoczność z wyjazdu ul. Kościeliska i Dworska?
    odp. Korekta skrzyżowania realizowana byłą na etapie przebudowy ul. Zapłocie (inwestycja wspólna z Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu i Urząd Miasta i Gminy Swarzędz) oraz na etapie przebudowy ul. Dworskiej (inwestycja UMiG Swarzędz). W chwili obecnej UMiG nie planuje dodatkowych usprawnień.

Bankomat

Z związku z wnioskami mieszkańców o budowę/postawienie bankomatu w naszej miejscowości, członek Rady Sołeckiej Tomasz Plenzler skontaktował się z przedstawicielami Dino Polska S.A. i otrzymał informacje, że markety Dino w swojej ofercie mają usługę Cash back tzn. podczas płatności przy kasie klient może poprosić o wypłatę gotówki z karty – szczegóły

W ocenie Sołtysa i Rady Sołeckiej bankomat jest lepszym rozwiązaniem, gdyż daje dostęp 24h/7 dni w tygodniu, niezależnie od zakupów, dlatego w tej sprawie wspólnie będziemy wnioskować do DINO Polska S.A. o ustawienie bankomatu z dostępem 24h/7 dni w tygodniu.