Paczkowskie spotkanie z Mikołajem

W dniu 14 grudnia 2013 roku o godzinie 11:00 w holu Zespołu Szkół w Paczkowie odbyło się “Spotkanie Mikołajkowe”. Organizatorami spotkania była pani Sołtys i Rada Sołecka wsi Paczkowo.

Dzieci wraz z rodzicami witani byli przez Panią Sołtys Małgorzatę Glabas-Gruszkę oraz Pana Radnego Ryszarda Dyzmę. Spotkanie prowadzone było przez 3 osobowy zespół animatorów – przebranych za Mikołaja, Śnieżynkę oraz Reportera przy wsparciu członków Rady Sołeckiej.

W oczekiwaniu na przyjście Św. Mikołaja dzieci brały udział w licznych konkursach i zabawach. Było wspólne śpiewanie, tańce, pisanie piosenki o Świętym Mikołaju. Każde dziecko, uczestniczące w konkursie otrzymywało upominek.

W trakcie spotkania dzieci mogły częstować się ciasteczkami, owocami i napojami. Najwięcej radości sprawiło dzieciom oczywiście przybycie Św. Mikołaja.

Budził respekt, ale szybko przełamał obawy niektórych maluchów odpowiadając na, często zaskakujące,pytania. Dorośli też pewnie chcieliby wiedzieć np.: czy pomocnicy Mikołaja się kłócą i o co, ale boją sie zapytać. Mikołaj obdarował dzieci nie tylko słodyczami, ale i naklejkami i balonami. A na koniec rozdawał autografy, to zupełnie niespotykana rzecz.

Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście . Życzymy równie miłej wizyty tradycyjnego Gwiazdora w Wigilię w Waszych domach, żeby zostawił dla Was pod choinką wiele prezentów, a na buziach – wesołe uśmiechy.